Akroring kõigile 2020

Akroring kõigile 2020

Veebruari kuu teisel pühapäeval 9.02 toimus Saue linnas esmakordne sündmus. Saue Gümnaasiumi võimlas tähistati esimest Saue valla võimlemispidu nimega Akroring kõigile 2020. Osa said võtta kõik lapsed ja noored erinevatest Saue valla haridus, huviala- ja spordiasutustest. Akroring kõigile 2020 eesmärk on arendada ja tutvustada kõigile, nii lastele, noortele, suurtele kui ka kogu perele tervislikke eluviise läbi akrobaatilise võimlemise. 

Akrobaatikat harrastavad maailmas kõik, nii mehed kui ka naised. See on liikuv, väljendusrikas ja huvitavat vaatemängu pakkuv spordiala. Akrobaatika arendab jõudu, vastupidavust, koordinatsiooni, painduvust ja julgust. Põnevaid harjutusi tehakse muusika saatel üksi kui ka koos paarilistega. Oluline osa on üksteisega arvestamisel, koostööl ja suhtlemisel.

Sellel aastal võtsid osa lasteaiad: Nõlvaku ja Ääsmäe ning huviringid: Laagri Huvialakool ja PartnerAkro klubi. Kokku osales võimlemisfestivali põhiürituse võistlustel kokku 66 last. Kavasid hindas neljaliikmeline žürii Kadri Ridaste (PartnerAkro asutaja, 6. Kategooria akrobaatilise võimlemise treener), Margit Ots (Saue valla haridusspetsialist), Simona Kambek (Eesti Tantsuagentuuri vilistlane) ja Jenna Kers (noor tsirkuseartist ja õpilane). Laste ning noorte kavad olid akrobaatilised, kaasahaaravad, mängulised, tantsulised ja väga väljendusrikkad. Kõik osalejad said särava Akroring kõigile 2020 auhinna plaadi ning üllatus rohke ja magusa osaluspaki.

Akroring kõigile ürituse päev algas varakult pihta, nimelt toimusid hommikul festivali raames kõigile uudistajatele ka töötoad. Osaleda sai neljas töötoas: vanem ja laps, parkuur ja õhkraja hüpped, tsirkus kõigile ning akrojooga täiskasvanutele. Töötoad olid tohutult populaarsed. Koos veereti, hüpati kõrgele, visati palle ja teisi rekvisiite ja katsetati tiritammesid ja muid harjutusi. Kogu võimla saal oli täis mänguhoos liikuvaid pisemaid ja suuremaid lapsi ja nende vanemaid. Lõbusalt ja rõõmsalt veetsid aega kahe tunni jooksul ligi 70 inimest.

Koos tehes on alati toredam ning lisaväärtuseks on teiste inimestega ning huviringide ja haridusasutuste üksteisega tutvumine ja suhtlemine. Hea on jagada omavahel teadmiseid ja saada inspiratsiooni. Akroring kõigile 2020 suurtoetaja ja võimaluste looja on Saue vald. Kohtumiseni taas järgmisel aastal, seni ootame kõiki lapsi ja täiskasvanuid PartnerAkro trennidesse ja suvelaagritesse!

Pildid galerii, rohkem pilte Facebook-i albumis @PartnerAkro!