Sünnipäevaetendus- Milleks mulle maja?

PartnerAkro sai 5 aastaseks ja selle puhul loome koos noortega päris esimese kaasaegse tsirkuse lavastuse.

Lavastus sai alguse lastelaulust Ehitame maja.

“… Seinad üles laome, kopsime ja taome, kaugelt kostab kaja. Katusegi peale ilusasti seame, nii meil valmib maja…”

Loomisele tuleb kaasaegse tsirkuse etendus, kus kasutatakse akrobaatikat enamjaolt maas, aga ka õhus, žongleerimist ja tantsu. Lähenemine materjalile on arhitektuuriline ja performatiivne. Tulemusena avaldub mitmeti tõlgendatav lugu, kuid siiski lugu.

Ruumi uuringutest kasvab välja esimene osa, kus inimkehadest ehitatakse tänavaid maju, linna. Abiks on ristkülikud, ruudud, koonused ja kolmnurgad, mida siis vaheldumisi inimkehadega laotakse vertikaalseks torniks või horisontaalseks teeks. Artisti keha ise muutub objektis, osaks objektist või subjektiks paigutades end konkreetsesse paika. Tervik loob ruumi ja inimene määrab koha.

Teine osa on rohkem performatiivne, kus inimesed hakkavad ehitatud linnas nö toimetama, muutuvad subjektiks, linna muutes, midagi tahtes või keeldudes. Protsessi käigus ilmnevad noorte mõtted ja soovid oma enda elukeskkonna kohta. Need on varem kogutud kokku ja läbitöötatud. Suurema üldisjõuga materjal püütakse valada esteelisse vormi, et viimaseks ikkagi tegeleda tsirkusekunstiga. Tuua vaatajate ette sõnumeid ja tähendusi läbi esteetiliste lahenduste, mitte sotsiaalsete ja poliitiliste probleemipüstitustena.

Tulemuseks on üks vahva noorteprojekt, kus iga üksiku artisti nii füüsiline kui ka mentaalne panus on arvesse võetud, selleks, et kõnelda kohaliku kogukonnaga. Endast erineva vaatajaga. Artistideks on 12 – 18 aastased noored, vaatajateks loodame aga lisaks eakaaslastele ka täiskasvanud publikut. Sooviks on tekitada dialoog oleviku ja tuleviku vahel.

Lavastus: “Milleks mulle maja?”
Lavastaja: Kaja Kann
Tsirkuse artistid: PartnerAkro noored artistid
Tehniline teostus: Oskar Illak, Karl-Oskar Ridaste

Kestvus: 55 minutit
Etendused toimuvad Keila Kooli teatrisaalis sellel kevadel.
26.aprill kell 18.00
27.aprill kell 14.00 ja 17.00